Itališka konditerijos klasika – visiems sezonams

Jei ne kiekviename, tai tikrai dažname desertų meniu rasite ledus. Nepaisant sezonų kaitos, preciziškai pagaminti ir subtiliai desertui patiekti ledai visada gali būti ir puikia baigiamąja vakarienės nata, ir įmantraus deserto dalimi. Šį kartą pasidomėjome itališku konditerijos šedevru – gelato.

Tiesioginis žodžio gelato vertimas į lietuvių kalbą yra ledai, tačiau būtina pridėti, kad tai yra itališki ledai. Klasikiniai itališko tipo ledai gelato gaminami pagal specialią technologiją, todėl jie itin glotnūs, kreminiai, tirštesni ir ne tokie riebūs, kaip mums įprasti, amerikietiškojo tipo ledai.

Gelato tirštumas išgaunamas šaldymo proceso metu juos labai lėtai maišant ir stengiantis sušaldyti kuo mažiau oro. Kadangi gaminant gelato naudojama daugiau pieno negu grietinėlės, juose žymiai mažiau riebalų. Gilias tradicijas puoselėjančios ledainės Italijoje didžiuojasi savo originaliomis receptūromis ir vilioja klientus ne vien didžiule pasiūla, bet ir išskirtine kokybe. Gamybai naudojami tik sezoniniai vaisiai, namų gamybos sirupai ir švieži pieno produktai.

Viena didžiausių Italijos ledų gamintojų, kompanija „„G7“ yra šeimos įmonė, savo veiklą pradėjusi 1958 metais ir iki dabar tęsianti ledų gaminimo tradicijas. „„G7“ eksportuoja ledus net į 56 šalis ir kiekvienais metais pagamina daugiau negu 12 mln. kilogramų ledų. Šeimos verslą įkūręs Guglielmo Visani norėjo išsaugoti ir ateinančioms kartoms perduoti senąsias ledų gamybos tradicijas bei receptus. Šeimos verslui pasišventusius senelius ir tėvus keičia jau trečioji karta, ne mažiau ambicinga ir nusiteikusi toliau puoselėti šį paveldą.

Kuo ypatingi „„G7“ ledai? Net ir gamindama milijonus kilogramų ledų per metus, kompanija specializuojasi rankų darbo gamyboje. Kadangi ledų indeliai pripildomi rankomis, ledai visuomet išlieka lengvos tekstūros. Šis subtilus prisilietimas yra neabejotina pridėtinė vertė, nes profesionalų rankos leidžia tobulai paskirstyti ledus ir užtikrinti pagardų patekimą į kiekvieną dėžutę. Kiekvienas indelis atskirai papuošiamas ir papildomas tokiais išskirtiniais priedais kaip lazdyno riešutai, sicilietiškos pistacijos, amaretto sausainiai, belgiško šokolado drožlės, šokolade mirkytos kavos pupelės bei įvairių vaisių cukatos. Šios išskirtinės detalės prideda ne tik grožio ir skonio. Būtent tradiciniai gamybos metodai turi reikšmingą įtaką kompanijos sėkmei, nepamirštant, žinoma, ir aukščiausios kokybės preciziškai atrinktų ingredientų.

Pastaraisiais metais, kai vis daugiau žmonių vargina alergijos, paplito produktai be laktozės ar gliuteno, tad gerbdami klientų specialius poreikius „„G7“ gamina ledus ir be laktozės bei gliuteno. Kad ledais galėtų mėgautis visi! Itin svarbu ir tai, kad gamyboje nėra naudojamas palmių aliejus.

„„G7“ ledai tikrai nenuvils jūsų restorano svečių – jie prilygsta namuose gamintiems ledams ir yra puikus pasirinkimas desertui. Štai, pavyzdžiui, pistacijų skonio ledai yra pagaminti iš tikros pistacijų pastos bei papuošti skrudintomis pistacijomis. O tiramisu skonio ledai drąsiai galėtų būti lyginami su tikruoju tiramisu desertu, nes yra pagaminti iš šviežios grietinėlės, maskarponės bei kiaušinių trynių, pagardinti naminiu kavos sirupu ir puriais biskvito gabalėliais, papuošti kakavos pudra ir belgišku šokoladu. Dar vienas tipiškas itališkas skonis – panakota. Šio skonio ledai išskirtinai kreminiai, pagardinti namų gamybos karamele ir rankomis puošti karamelės bei šokolado drožlėmis. Receptai tobulinami pasitelkiant begalinę fantaziją, o dekoruojama griežtai pagal senas itališkas tradicijas, taip „„G7“ gali be vargo varžytis su šviežiais ledais, ką tik pirktais itališkoje ledainėje.

Ledai garsina italus ne mažiau nei pica ar spagečiai. Eksperimentuojama ne tik su tradiciniais klasikiniais skoniais, ledai jau karaliauja ir pikantiškos aukštosios virtuvės pasaulyje. Svarbu tik nepamiršti, kad ledai turi būti tokie pat kokybiški kaip ir kiti vakarienės patiekalai.

 


Ieškantiems kokybiškų ir išskirtinių produktų restoranams, viešbučiams, kavinėms ir kitoms maitinimo įstaigoms PROMO Food Service specialistai visada suteiks profesionalias, klientų poreikius atitinkančias konsultacijas.

Straipsnyje minėtus „„G7“ produktus taip pat rasite PROMO Cash&Carry parduotuvių tinkle.