Šokoladu kvepiančios idėjos ne tik šventiniam stalui

„„Promo Food Service“ ir „„Promo Cash & Carry“ organizuotame renginyje „„Konditerijos Master Class 2017“ šokoladinė desertų paletė rodės švelniai atkartojo rudenišką žemės spalvų gamą. Rankų darbo pralinė saldainių gamybos paslaptimis dalijosi „„MEC3“ konditerė ir desertų meistrė iš Čekijos Iveta Stávková. Šokoladinės natos palengva perėjo į puošnius raudonai auksinius atspalvius ir priminė – šventinis sezonas nebe už kalnų.

Svarbiausia – kokybė!

Keli svarbūs reikalavimai desertams. Pirmiausia – jie turi derėti prie šventės idėjos. Galima eksperimentuoti su formomis, spalvomis, įdarais ir taip kurti dermę. Antra – patys desertai bus tikrai aukštos kokybės tik tada, kai jiems gaminti bus naudojamas aukščiausios kokybės šokoladas ir kokybiški, kuo natūralesni įdarai. Štai prastesnės kokybės šokoladas – klampus, sunku su juo dirbti, o specialiai saldainių gamybai skirti šokoladai yra labai takūs, gerai liejasi.

Juodojo šokolado saldainiai su apelsininiu ganašu
Juodojo šokolado saldainiai su apelsininiu ganašu

 

„„MEC3“ – tai kokybiški ingredientai, stebinantys savo natūralia sudėtimi. Jų asortimente – pastos, įdarai, glaistai, milteliai, funkciniai priedai, glazūros. Pasta – patogus produktas, bet kuriam įdarui galintis suteikti pageidaujamą skonį. Desertinės pastos idealiai tiks namuose ruoštų ledų, įvairių desertų, saldainių, kokteilių, pyragų, tortų gamybai. Kremai su riebalinėmis pastomis gali būti derinami su to paties pavadinimo užpildais. Ganache – iš šokolado gaminamas įdaras. Gali būti tiek tvirtos struktūros, tiek skystas, bėgantis, tiesa, tokį konditerė siūlė geriau naudoti mažiems, vienos porcijos pyragėliams, o ne saldainiams ar tortams.

Želiniai glaistai – tai produktai, skirti šaldytų ir atšaldytų konditerinių gaminių paviršių dekoravimui. Puiki idėja glaistui taip pat suteikti skonį, tai nuostabus pagalbininkas galutinio gaminio skonio sustiprinimui. Jei glaistas be skonio, jis tarsi susilpnina ir deserto skonį, jei priešingai – per stiprus, tai užgožia patį desertą. Taigi galima įdėti į glaistą ruošiamo deserto skonio pastos ir taip jį dar labiau suintensyvinti. Arba rinktis visai kitokį skonį ir kurti naujus įdomius derinius.

MEC3 atstovė, konditerė ir desertų meistrė Iveta Stávková iš Čekijos
MEC3 atstovė, konditerė ir desertų meistrė Iveta Stávková iš Čekijos

Kas madinga?

Saldumynų kūrėjai taip pat seka madas, o ruošdami desertus, kaip ir visus kitus patiekalus, reaguoja į sezoniškumą. Jei vasarą vyrauja lengvesni skoniai, tai žiemą desertai lyg sunkesni, kvepiantys šildančiais aromatais, pavyzdžiui, juose puikiai suskamba raudonojo vyno ar viskio kvapai. Žiemą populiaresnė vanilė, riešutų nugà, sausainių skonio pagardai, vyrauja stipraus skonio uogos, figos, datulės, sezamai. Dažni įvairūs netikėti deriniai, pvz. graikiniai riešutai su figomis, arba migdoliniai pyragėliai macarons, pertepti stipraus skonio pikantiškais čatniais. Populiarūs ingredientai – sūdytos karamelės kremas, sojų ledai, mėlynių pasta, saldymedis, kardamonas.

Jeigu anksčiau šventėse buvo madinga patiekti sunkius ir riebius kremus, tai dabar madinga viskas, kas lengva, švaru, gryna, paprasta – tiek receptūroje, tiek skonyje, tiek išorėje. Dabar svečiai vaišinami lengvais putėsiais, naudojami kuo grynesni ingredientai, maistas ruošiamas taip, kad tiktų veganams, o kartais net ir košerinę mitybą besirenkantiems ragautojams.

Na ir, žinoma, puošyba! Valgomo aukso ir sidabro dulkėmis dekoruoti saldainiai, valgomuoju velvetu papuošti tortai, sūrios karamelės dribsnių dekoras, modernus minimalistinis arba puošnus ir turtingas dizainas – neribokite fantazijos ir rinkitės kas jums prie širdies.

Tortas RUDUO
Tortas RUDUO

Įkvėpimui

Desertų gamyboje be galo svarbus tikslumas. Pradedant nuo preciziškai pamatuotų proporcijų, itin tikslios temperatūros, iki rafinuoto dekoravimo. Kartais tokios mažos detalės, kaip kelių laipsnių temperatūros nuokrypis arba idealiai išvalyta forma, nulemia ar jūsų saldainiai gražiai blizgės ir ar lengvai išsiims iš formų. Tačiau, pasistengti verta – smulkmeniškas darbas veda į išskirtinį rezultatą, pretenduojantį būti jūsų šventinio stalo ašimi.

 


Ieškantiems kokybiškų ir išskirtinių produktų restoranams, viešbučiams, kavinėms ir kitoms maitinimo įstaigoms PROMO Food Service specialistai visada suteiks profesionalias, klientų poreikius atitinkančias konsultacijas.

Straipsnyje minėtus produktus taip pat rasite PROMO Cash&Carry parduotuvių tinkle.